Selasa, 3 Julai 2018 | 4:41am
VICTORIA Azarenka menang ke atas Ekaterina Alexandrova dengan 7-6 (7/4), 6-3 dalam aksi di London. - Foto Reuters

Keputusan pusingan pertama tenis Wimbledon

Keputusan pusingan pertama tenis Wimbledon

LONDON: Berikut rangkuman keputusan pusingan pertama tenis Wimbledon di sini yang berakhir sebentar tadi.

LELAKI:

Roger Federer (SUI x1) bt Dusan Lajovic (SRB) 6-1, 6-3, 6-4

Lukás Lacko (SVK) bt Benjamin Bonzi (FRA) 4-6, 6-3, 7-6 (7/5), 6-4

Ivo Karlovic (CRO) bt Mikhail Youzhny (RUS) 4-6, 7-5, 7-6 (9/7), 6-3

Jan-Lennard Struff (GER) bt Leonardo Mayer (ARG x32) 3-6, 6-7 (5/7), 7-6 (7/5), 7-6 (7/5), 6-1

Adrian Mannarino (FRA x22) bt Christian Garín (CHI) 6-3, 1-6, 7-6 (7/4), 6-2

Ryan Harrison (USA) bt Roberto Carballés (ESP) 6-1, 6-4, 6-2

Guillermo García-López (ESP) bt Gastão Elias (POR) 6-2, 6-4, 6-2

Daniil Medvedev (RUS) bt Borna Coric (CRO x16) 7-6 (8/6), 6-2, 6-2

Sam Querrey (USA x11) bt Jordan Thompson (AUS) 6-2, 6-4, 6-3

Sergiy Stakhovsky (UKR) bt João Sousa (POR) 6-3, 6-3, 5-7, 1-6, 6-4

Paolo Lorenzi (ITA) bt Laslo Djere (SRB) 7-6 (7/1), 6-7 (3/7), 6-2, 6-4

Gael Monfils (FRA) bt Richard Gasquet (FRA x23) 7-6 (8/6), 7-5, 6-4

Philipp Kohlschreiber (GER x25) bt Evgeny Donskoy (RUS) 6-2, 6-4, 7-5

Gilles Muller (LUX) bt Michael Mmoh (USA) 7-5, 4-6, 7-6 (9/7), 3-6, 6-1

Andreas Seppi (ITA) bt John-Patrick Smith (AUS) 6-2, 6-4, 6-1

Kevin Anderson (RSA x8) bt Norbert Gombos (SVK) 6-3, 6-4, 6-4

Marin Cilic (CRO x3) bt Yoshihito Nishioka (JPN) 6-1, 6-4, 6-4

Guido Pella (ARG) bt Jason Kubler (AUS) 6-4, 7-5, 4-6, 7-6 (7/3)

Mackenzie McDonald (USA) bt Ricardas Berankis (LTU) 4-6, 7-6 (8/6), 6-3, 7-6 (8/6)

Nicolás Jarry (CHI) bt Filip Krajinovic (SRB x28) 6-3, 3-6, 7-6 (7/5), 6-4

Lucas Pouille (FRA x17) bt Denis Kudla (USA) 6-3, 6-3, 2-6, 6-3

Dennis Novak (AUT) bt Peter Polansky (CAN) 6-2, 6-3, 7-6 (9/7)

John Millman (AUS) bt Stefano Travaglia (ITA) 6-7 (6/8), 6-3, 7-5, 6-2

Milos Raonic (CAN x13) bt Liam Broady (GBR) 7-5, 6-0, 6-1

John Isner (USA x9) bt Yannick Maden (GER) 6-2, 7-6 (7/4), 7-5

Ruben Bemelmans (BEL) bt Steve Johnson (USA) 7-5, 6-3, 4-6, 6-7 (0/7), 8-6

Aljaz Bedene (SLO) bt Cameron Norrie (GBR) 4-6, 7-6 (7/4), 7-6 (7/4), 6-4

Stefanos Tsitsipas (GRE x31) bt Grégoire Barrère (FRA) 6-3, 6-4, 6-7 (3/7), 7-5

Jared Donaldson (USA) bt Malek Jaziri (TUN) 7-6 (7/5), 6-3, 6-1

Thomas Fabbiano (ITA) bt Yuki Bhambri (IND) 2-6, 6-3, 6-3, 6-2

Stan Wawrinka (SUI) bt Grigor Dimitrov (BUL x6) 1-6, 7-6 (7/3), 7-6 (7/5), 6-4

WANITA:

Karolina Pliskova (CZE x7) bt Harriet Dart (GBR) 7-6 (7/2), 2-6, 6-1

Victoria Azarenka (BLR) bt Ekaterina Alexandrova (RUS) 7-6 (7/4), 6-3

Katie Swan (GBR) bt Irina Camelia Begu (ROM) 6-2, 6-2

Mihaela Buzarnescu (ROM x29) bt Aryna Sabalenka (BLR) 6-7 (3/7), 6-1, 6-4

Kiki Bertens (NED x20) bt Barbora Stefkova (CZE) 6-3, 6-2

Anna Blinkova (RUS) bt Wang Yafan (CHN) 6-7 (4/7), 6-4, 6-4

Alexandra Dulgheru (ROM) bt Kristyna Pliskova (CZE) 6-4, 1-6, 6-2

Venus Williams (USA x9) bt Johanna Larsson (SWE) 6-7 (3/7), 6-2, 6-1

Julia Goerges (GER x13) bt Mónica Puig (PUR) 6-4, 7-6 (9/7)

Lesia Tsurenko (UKR) bt Tímea Babos (HUN) 7-5, 6-2

Barbora Strýcová (CZE x23) bt Svetlana Kuznetsova (RUS) 7-6 (8/6), 7-5

Andrea Petkovic (GER) bt Zhang Shuai(CHN x31) 6-4, 4-6, 6-2

Yanina Wickmayer (BEL) bt Mona Barthel (GER) 7-5, 6-4

Rebecca Peterson (SWE) bt Viktória Kuzmová (SVK) 7-6 (7/3), 7-6 (11/9)

Donna Vekic (CRO) bt Sloane Stephens (USA x4) 6-1, 6-3

Tatjana Maria (GER) bt Elina Svitolina (UKR x5) 7-6 (7/3), 4-6, 6-1

Kristina Mladenovic (FRA) bt Anna Karolína Schmiedlová (SVK) 5-7, 6-2, 6-2

Viktoriya Tomova (BUL) bt Tereza Smitková (CZE) 7-6 (7/3), 6-1

Serena Williams (USA x25) bt Arantxa Rus (NED) 7-5, 6-3

Sorana Cirstea (ROM) bt Magdalena Rybarikova (SVK x19) 7-5, 6-3

Evgeniya Rodina (RUS) bt Antonia Lottner (GER) 3-6, 7-5, 6-4

Luksika Kumkhum (THA) bt Bernarda Pera (USA) 4-6, 6-2, 6-3

Madison Keys (USA x10) bt Ajla Tomljanovic (AUS) 6-4, 6-2

Katerina Siniaková (CZE) bt Coco Vandeweghe (USA x16) 6-7 (3/7), 6-3, 8-6

Ons Jabeur (TUN) bt Viktorija Golubic (SUI) 2-6, 6-3, 6-3

Madison Brengle (USA) bt Aleksandra Krunic (SRB) 2-6, 6-3, 6-3

Camila Giorgi (ITA) bt Anastasija Sevastova (LAT x21) 6-1, 2-6, 6-4

Agnieszka Radwanska (POL x32) bt Gabriela Ruse (ROM) 6-3, 4-6, 7-5

Lucie Safarova (CZE) bt Kateryna Bondarenko (UKR) 6-4, 6-4

Ekaterina Makarova (RUS) bt Petra Martic (CRO) 7-6 (7/0), 2-6, 6-3

Caroline Wozniacki (DEN x2) bt Varvara Lepchenko (USA) 6-0, 6-3

- AFP

Berita Harian X