Selasa, 29 Mei 2018 | 6:51am
Guido Pella dari Argentina bertarung dengan Joao Sousa dari Portugal pada pusingan pertama Terbuka Perancis, awal pagi tadi. - Foto EPA

Keputusan pusingan pertama tenis Terbuka Perancis

PARIS: Berikut rangkuman keputusan perlawanan tenis pusingan kedua Terbuka Perancis yang berakhir sebentar tadi.

LELAKI:

Malek Jaziri (TUN) bt Mikhail Youzhny (RUS) 2-6, 6-2, 6-2, 3-6, 6-2

Richard Gasquet (FRA x27) bt Andreas Seppi (ITA) 6-0, 6-2, 6-2

Diego Schwartzman (ARG x11) bt Calvin Hemery (FRA) 6-1, 6-3, 6-1

Adam Pavlasek (CZE) bt Mirza Basic (BIH) 6-7 (4/7), 7-5, 6-2, 6-2

Borna Coric (CRO) bt Philipp Kohlschreiber (GER x22) 6-3, 3-6, 6-3, 6-4

Albert Ramos Vinolas (ESP x31) bt Mikhail Kukushkin (KAZ) 7-6 (7/0), 6-4, 6-1

Casper Ruud (NOR) bt Jordan Thompson (AUS) 6-1, 6-4, 2-6, 4-6, 6-3

Marco Trungelliti (ARG) bt Bernard Tomic (AUS) 6-4, 5-7, 6-4, 6-4

Marco Cecchinato (ITA) bt Marius Copil (ROU) 2-6, 6-7 (4/7), 7-5, 6-2, 10-8

Roberto Bautista Agut (ESP x13) bt Denis Istomin (UZB) 6-2, 6-7 (3/7), 1-6, 6-4, 6-4

Santiago Giraldo (COL) bt Marcos Baghdatis (CYP) 3-6, 3-4 - tarik diri

Jaume Munar (ESP) bt David Ferrer (ESP) 3-6, 3-6, 7-6 (7/3), 7-6 (7/4), 7-5

Novak Djokovic (SRB x20) bt Rogerio Dutra Silva (BRA) 6-3, 6-4, 6-4

Dominic Thiem (AUT x7) bt Ilya Ivashka (BLR) 6-2, 6-4, 6-1

Stefanos Tsitsipas (GRE) bt Carlos Taberner (ESP) 7-5, 6-7 (5/7), 6-4, 6-3

Ernests Gulbis (LAT) bt Gilles Muller (LUX x29) 2-6, 6-4, 6-4, 6-3

Benoit Paire (FRA) bt Roberto Carballes Baena (ESP) 6-3, 6-7 (3/7), 7-6

(11/9), 6-1

Gilles Simon (FRA) bt Nikoloz Basilashvili (GEO) 6-4, 6-0, 6-7 (4/7), 6-4

Sam Querrey (USA x12) bt Frances Tiafoe (USA) 6-1, 6-2, 7-6 (8/6)

Cameron Norrie (GBR) bt Peter Gojowczyk (GER) 6-1, 2-0 - retired

Karen Khachanov (RUS) bt Andreas Haider-Maurer (AUT) 7-6 (7/0), 6-3,

6-3

Guillermo Garcia-Lopez (ESP) bt Stanislas Wawrinka (SUI x23) 6-2, 3-6, 4-6, 7-6 (7/5), 6-3

Dusan Lajovic (SRB) bt Jiri Vesely (CZE) 6-3, 6-1, 6-3

WANITA:

Andrea Petkovic (GER) bt Kristina Mladenovic (FRA x29) 7-6 (12/10), 6-2

Bernarda Pera (USA) bt Elena Vesnina (RUS) 6-3, 6-2

Heather Watson (GBR) bt Océane Dodin (FRA) 6-3, 6-0

Magdaléna Rybáriková (SVK x19) bt Luksika Kumkhum (THA) 6-3, 6-0

Belinda Bencic (SUI) bt Deborah Chiesa (ITA) 3-6, 7-6 (7/2), 7-5

Lesya Tsurenko (UKR) bt Stefanie Vögele (SUI) 4-6, 6-2, 6-2

Coco Vandeweghe (USA x15) bt Laura Siegemund (GER) 6-4, 6-4

Donna Vekic (CRO) bt Kateryna Bondarenko (UKR) 6-2, 6-4

Lucie Safarova (CZE) bt Jessika Ponchet (FRA) 6-4, 6-1

Karolína Plísková (CZE x6) bt Barbora Krejcíková (CZE) 7-6 (8/6), 6-4

Katerina Siniaková (CZE) bt Victoria Azarenka (BLR) 7-5, 7-5

Madison Keys (USA x13) bt Sachia Vickery (USA) 6-3, 6-3

Caroline Dolehide (USA) bt Viktorija Golubic (SUI) 6-4, 6-4

Naomi Osaka (JPN x21) bt Sofia Kenin (USA) 6-2, 7-5

Mihaela Buzarnescu (ROU x31) bt Vania King (USA) 6-3, 6-3

Rebecca Peterson (SWE) bt Su-Wei Hsieh (TPE) 6-4, 6-3

Petra Kvitova (CZE x8) bt Verónica Cepede (PAR) 3-6, 6-1, 7-5

Lara Arruabarrena (ESP) bt Tímea Babos (HUN) 7-6 (7/5), 6-3

Alexandra Dulgheru (ROU) bt Christina McHale (USA) 5-7, 7-6 (7/5), 6-3

Mariana Duque (COL) bt Anastasija Sevastova (LAT x20) 4-6, 6-1, 6-3

Camila Giorgi (ITA) bt Grace Min (USA) 6-3, 6-2

Darya Kasatkina (RUS x14) bt Kaia Kanepi (EST) 6-4, 6-1

Kirsten Flipkens (BEL) bt Tatjana Malek (GER) 7-6 (7/1), 6-4

Maria Sakkari (GRE) bt Mandy Minella (LUX) 7-6 (7/5), 6-2

Carla Suárez (ESP x23) bt Ana Konjuh (CRO) 6-0, 6-1

Pauline Parmentier (FRA) bt Chloé Paquet (FRA) 3-6, 7-6 (7/4), 6-2

Georgina García (ESP) bt Dalila Jakupovic (SLO) 6-3, 6-4

Caroline Wozniacki (DEN x2) bt Danielle Collins (USA) 7-6 (7/2), 6-1

- AFP

Berita Harian X