Selasa, 29 Ogos 2017 | 6:36am

Keputusan tenis Terbuka AS

NEW YORK: Berikut adalah keputusan pusingan pertama kejohanan tenis Terbuka Amerika Syarikat, yang berlangsung awal pagi tadi. - AFP (X ialah kedudukan pilihan).

Lelaki (Pusingan pertama):

Dudi Sela (ISR) mng Christopher Eubanks (USA) 6-2, 6-4, 6-2

Radu Albot (MDA) mng Ernesto Escobedo (USA) 7-5, 4-6, 6-2, 6-4

Benoît Paire (FRA) mng Lukás Lacko (SVK) 6-3, 6-2, 7-6 (7/5)

Hyeon Chung (KOR) mng Horacio Zeballos (ARG) 3-6, 7-6 (10/8), 6-4, 6-3

John Isner (USA x10) mng Pierre-Hugues Herbert (FRA) 6-1, 6-3, 4-6, 6-3

Kevin Anderson (RSA x28) mng JC Aragone (USA) 6-3, 6-3, 6-1

Ernests Gulbis (LAT) mng Alessandro Giannessi (ITA) 6-4, 6-7 (3/7), 6-2, 7-5

Jo-Wilfried Tsonga (FRA x8) mng Marius Copil (ROM) 6-3, 6-3, 6-4

Denis Shapovalov (CAN) mng Daniil Medvedev (RUS) 7-5, 6-1, 6-2

Steve Johnson (USA) mng Nicolas Almagro (ESP) 6-4, 7-6 (7/2), 7-6 (7/5)

Kyle Edmund (GBR) mng Robin Haase (NED x32) 6-3, 7-5, 6-3

Cameron Norrie (GBR) mng Dmitry Tursunov (RUS) 7-6 (9/7), 6-1 - menarik diri

Pablo Carreño-Busta (ESP x12) mng Evan King (USA) 6-3, 6-2, 7-6 (7/5)

Evgeny Donskoy (RUS) mng Andreas Haider-Maurer (AUT) 7-6 (7/3), 5-1 - menarik diri

Mikhail Kukushkin (KAZ) mng David Ferrer (ESP x21) 4-6, 6-3, 6-2, 6-1

Diego Schwartzman (ARG x29) mng Carlos Berlocq (ARG) 6-2, 6-1, 6-3

Florian Mayer (GER) mng Rogério Dutra Silva (BRA) 7-5, 0-6, 6-3, 6-4

Marin Cilic (CRO x5) mng Tennys Sandgren (USA) 6-4, 6-3, 3-6, 6-3

Wanita (Pusingan pertama)

Maria Sakkari (GRE) mng Kiki Bertens (NED x24) 6-3, 6-4

Arina Rodionova (AUS) mng Richel Hogenkamp (NED) 7-5, 7-5

Petra Kvitova (CZE x13) mng Jelena Jankovic (SRB) 7-5, 7-5

Alize Cornet (FRA) mng Heather Watson (GBR) 6-4, 6-4

Ekaterina Alexandrova (RUS) mng Anna Zaja (GER) 6-2, 6-3

Caroline Garcia (FRA x18) mng Tereza Martincova (CZE) 6-0, 6-1

Magdalena Rybarikova (SVK x31) mng Camila Giorgi (ITA) 6-3, 6-4

Kristyna Pliskova (CZE) mng Misa Eguchi (JPN) 6-2, 6-2

Duan Ying-Ying (CHN) mng Claire Liu (USA) 7-6 (10/8), 7-6 (7/3)

Garbiñe Muguruza (ESP x3) mng Varvara Lepchenko (USA) 6-0, 6-3

Aleksandra Krunic (SRB) mng Johanna Konta (GBR x7) 4-6, 6-3, 6-4

Zheng Saisai (CHN) mng Alison Van Uytvanck (BEL) 6-4, 3-6, 6-1

Julia Goerges (GER x30) mng Annika Beck (GER) 6-1, 6-0

Kateryna Kozlova (UKR) mng Irina Begu (ROM) 6-2, 7-6 (9/7)

Donna Vekic (CRO) mng Beatriz Haddad Maia (BRA) 6-2, 6-1

Sofia Kenin (USA) mng Lauren Davis (USA x32) 7-5, 7-5

Sachia Vickery (USA) mng Natalia Vikhlyantseva (RUS) 4-6, 6-4, 6-1

ends

Berita Harian X