Sabtu, 29 Ogos 2015 | 8:50pm

Tenis: Undian Terbuka Amerika Syarikat kategori wanita

NEW YORK: Berikut adalah senarai undian Kejohanan Tenis Terbuka Amerika Syarikat bagi kategori wanita.

Kejohanan ini yang bakal bermula pada Isnin, adalah grand slam terakhir bagi tahun ini selepas Terbuka Australia, Terbuka Perancis (Roland Garos) dan Kejohanan Wimbledon.

Pilihan utama kejohanan pada kali ini adalah Serena Williams dari Amerika Syarikat

INFO

Serena Williams (USA x1) v Vitalia Diatchenko (RUS)

Kiki Bertens (NED) v Mirjana Lucic-Baroni (CRO)

Kateryna Kozlova (UKR) v Bethanie Mattek-Sands (USA)

CoCo Vandeweghe (USA) v Sloane Stephens (USA x29)

Madison Keys (USA x19) v Klara Koukalova (CZE)

Tereza Smitkova (CZE) v Andreea Mitu (ROM)

Magda Linette (POL) v Urszula Radwanska (POL)

Katerina Siniakova (CZE) v Agnieszka Radwanska (POL x15)

Belinda Bencic (SUI x12) v Sesil Karatantcheva (BUL)

Daniela Hantuchova (SVK) v Misaki Doi (JPN)

Irina Falconi (USA) v Samantha Crawford (USA)

Monica Puig (PUR) v Venus Williams (USA x23)

Anastasia Pavlyuchenkova (RUS x31) v Magdalena Rybarikova (SVK)

Anett Kontaveit (EST) v Casey Dellacqua (AUS)

Zheng Saisai (CHN) v Madison Brengle (USA)

Ana Tatishvili (USA) v Karolina Pliskova (CZE x8)

Maria Sharapova (RUS x3) v Daria Gavrilova (AUS)

Ana Konjuh (CRO) v Tatjana Maria (GER)

Lara Amuabarrena (ESP) v Bojana Jovanovski (SRB)

Kristina Mladenovic (FRA) v Svetlana Kuznetsova (RUS x30)

Elina Svitolina (UKR x17) v Elizaveta Kulichkova (RUS)

Ana-Lena Friedsam (GER) v Kaia Kanepi (EST)

Lauren Davis (USA) v Heather Watson (GBR)

Teliana Pereira (BRA) v Ekaterina Makarova (RUS x13)

Carla Suarez Navarro (ESP x10) v Denisa Allertova (CZE)

Vania King (USA) v Roberta Vinci (ITA)

Sofia Kenin (USA) v Mariana Duque-Marino (COL)

Oceane Dodin (FRA) v Jelena Jankovic (SRB x21)

Eugenie Bouchard (CAN x25) v Alison Riske (USA)

Polona Hercog (SLO) v Zarina Diyas (KAZ)

Jessica Pegula (USA) v Alison Van Uytvanck (BEL)

Dominika Cibulkova (SVK) v Ana Ivanovic (SRB x7)

Petra Kvitova (CZE x5) v Laura Siegemund (GER)

Lourdes Dominguez Lino (ESP) v Nicole Gibbs (USA)

Aleksandra Krunic (SRB) v Danka Kovinic (MNE)

Julia Goerges (GER) v Anna Karolina Schmiedlova (SVK)

Andrea Petkovic (GER x18) v Caroline Garcia (FRA)

Laura Robson (GBR) v Elena Vesnina (RUS)

Louisa Chirico (USA) v Johanna Konta (GBR)

Carina Witthoeft (GER) v Garbine Muguruza (ESP x9)

Sara Errani (ITA x16) v Mayo Hibi (JPN)

Jelena Ostapenko (LAT) v Annika Beck (GER)

Evgeniya Rodina (RUS) v Tereza Mrdeza (CRO)

Timea Babos (HUN) v Samantha Stosur (AUS x22)

Flavia Pennetta (ITA x26) v Jarmila Gajdosova (AUS)

Alexandra Panova (RUS) v Monica Niculescu (ROM)

Christina McHale (USA) v Petra Cetkovska (CZE)

Jamie Loeb (USA) v Carolina Wozniacki (DEN x4)

Lucie Safarova (CZE x6) v Lesia Tsurenko (UKR)

Varvara Lepchenko (USA) v Kirsten Flipkens (BEL)

Tsvetana Pironkova (BUL) v Mona Barthel (GER)

Olga Govortsova (BLR) v Irina-Camelia Begu (ROM x28)

Victoria Azarenka (BLR x20) v Lucie Hradecka (CZE)

Francesca Schiavone (ITA) v Yanina Wickmayer (BEL)

Ajla Tomljanovic (AUS) v Karin Knapp (ITA)

Alexandra Dulgheru (ROM) v Angelique Kerber (GER x11)

Timea Bacsinszky (SUI x14) v Barbora Strycova (CZE)

Maria Sakkari (GRE) v Wang Qiang (CHN)

Camila Giorgi (ITA) v Johanna Larsson (SWE)

Aliaksandra Sasnovich (BLR) v Sabine Lisicki (GER x24)

Alize Cornet (FRA x27) v Kurumi Nara (JPN)

Shelby Rogers (USA) v Sachia Vickery (USA)

Yulia Putintseva (KAZ) v Kateryna Bondarenko (UKR)

Marina Erakovic (NZL) v Simona Halep (ROM x2)

* ( ) adalah ranking pemain dalam kejohanan ini

- AFP

Berita Harian X