Sabtu, 29 Ogos 2015 | 8:03pm

Tenis: Undian Terbuka Amerika Syarikat kategori lelaki

NEW YORK: Berikut adalah senarai undian bagi Kejohanan Tenis Terbuka Amerika Syarikat bagi kategori lelaki yang bakal bermula pada Isnin ini.

Kejohanan ini adalah grand slam terakhir bagi tahun ini selepas Terbuka Australia, Terbuka Perancis (Roland Garos) dan Kejohanan Wimbledon.

Pilihan pertama kejohanan adalah juga pemain nombor satu dunia, Novak Djokovic manakala Roger Federer kedua.

INFO

Novak Djokovic (SRB x1) v Joao Souza (BRA)

Vasek Pospisil (CAN) v Andreas Haider-Maurer (AUT)

Teymuraz Gabashvili (RUS) v Pablo Andujar (ESP)

Tommy Paul (USA) v Andreas Seppi (ITA x25)

Roberto Bautista Agut (ESP) v Pierre-Hugues Herbert (FRA)

Jerzy Janowicz (POL) v Pablo Carreno Busta (ESP)

Joao Sousa (POR) v Ricardas Berankis (LTU)

Simone Bolelli (ITA) v David Goffin (BEL x14)

Milos Raonic (CAN x10) v Tim Smyczek (USA)

Fernando Verdasco (ESP) v Tommy Haas (GER)

Marco Cecchinato (ITA) v Mardy Fish (USA)

Nikoloz Basilashvili (GEO) v Feliciano Lopez (ESP x18)

Fabio Fognini (ITA x32) v Steve Johnson (USA)

Pablo Cuevas (URU) v Dudi Sela (ISR)

Elias Ymer (SWE) v Diego Schwartzman (ARG)

Borna Coric (CRO) v Rafael Nadal (ESP x8)

Kei Nishikori (JPN x4) v Benoit Paire (FRA)

Marsel Ilhan (TUR) v Radek Stepanek (CZE)

Sam Groth (AUS) v Alexandr Dolgopolov (UKR)

Michael Berrer (GER) v Tommy Robredo (ESP x26)

Jo-Wilfried Tsonga (FRA x19) v Jarkko Nieminen (FIN)

Lukas Lacko (SVK) v Marcel Granollers (ESP)

Sergiy Stakhovsky (UKR) v John Millman (AUS)

Illya Marchenko (UKR) v Gael Monfils (FRA x16)

Marin Cilic (CRO x9) v Guido Pella (ARG)

Lucas Pouille (FRA) v Evgeny Donskoy (RUS)

Lu Yen-Hsun (TPE) v Mikhail Kukushkin (KAZ)

Matthew Ebden (AUS) v Grigor Dimitrov (BUL x17)

Jeremy Chardy (FRA x27) v Ryan Shane (USA)

Florian Mayer (GER) v Martin Klizan (SVK)

Filip Krajinovic (SRB) v Alejandro Gonzalez (COL)

Radu Albot (MDA) v David Ferrer (ESP x7)

Stan Wawrinka (SUI x5) v Albert Ramos-Vinolas (ESP)

Hyeon Chung (KOR) v James Duckworth (AUS)

Gilles Muller (LUX) v Ruben Bemelmans (BEL)

Victor Estrella Burgos (DOM) v Jack Sock (USA x28)

Viktor Troicki (SRB x22) v Frances Tiafoe (USA)

Rajeev Ram (USA) v Ryan Harrison (USA)

Ernests Gulbis (LAT) v Aljaz Bedene (GBR)

Donald Young (USA) v Gilles Simon (FRA x11)

Kevin Anderson (RSA x15) v Andrey Rublev (RUS)

Austin Krajicek (USA) v Santiago Giraldo (COL)

Benjamin Becker (GER) v Denis Istomin (UZB)

Daniel Gimeno-Traver (ESP) v Dominic Thiem (AUT x20)

Thomaz Bellucci (BRA x30) v James Ward (GBR)

Paul-Henri Mathieu (FRA) v Yoshihito Nishioka (JPN)

Konstantin Kravchuk (RUS) v Adrian Mannarino (FRA)

Nick Kyrgios (AUS) v Andy Murray (GBR x3)

Tomas Berdych (CZE x6) v Bjorn Fratengelo (USA)

Denis Kudla (USA) v Jurgen Melzer (AUT)

Sam Querrey (USA) v Nicolas Mahut (FRA)

Janko Tipsarevic (SRB) v Guillermo Garcia-Lopez (ESP x31)

Bernard Tomic (AUS x24) v Damir Dzumhur (BIH)

Aleksandr Nedovyesov (KAZ) v Lleyton Hewitt (AUS)

Robin Haase (NED) v Dustin Brown (GER)

Thanasi Kokkinakis (AUS) v Richard Gasquet (FRA x12)

John Isner (USA x13) v Malek Jaziri (TUN)

John-Patrick Smith (AUS) v Mikhail Youzhny (RUS)

Jiri Vesely (CZE) v Paolo Lorenzi (ITA)

Federico Delbonis (ARG) v Ivo Karlovic (CRO x21)

Philipp Kohlschreiber (GER x29) v Alexander Zverev (GER)

Jared Donaldson (USA) v Lukas Rosol (CZE)

Marcos Baghdatis (CYP) v Steve Darcis (BEL)

Leonardo Mayer (ARG) v Roger Federer (SUI x2)

* ( ) adalah ranking pemain dalam kejohanan ini

- AFP

Berita Harian X