Rabu, 1 Julai 2015 | 7:26am

Keputusan Tenis Wimbledon (Lelaki)


JAMES Ward (kiri) berjabat tangan dengan Luca Vanni selepas menewaskannya. - Foto REUTERS

Lelaki

Pusingan pertama:

James Ward (GBR) klk Luca Vanni (ITA) 6-7 (4/7), 6-2, 6-4, 6-3

Vasek Pospisil (CAN) klk Vincent Millot (FRA) 7-6 (7/2), 3-6, 6-7 (4/7), 7-6 (7/4), 6-3

Fabio Fognini (ITA x30) klk Tim Smyczek (USA) 6-4, 6-3, 6-2

Viktor Troicki (SRB x22) klk Aleksandr Nedovyesov (KAZ) 6-1, 6-4, 3-6, 6-3

Aljaz Bedene (GBR) klk Radek Stepanek (CZE) 7-5, 1-6, 4-6, 6-3, 6-4

Dustin Brown (GER) klk Lu Yen-Hsun (TPE) 3-6, 6-3, 7-5, 6-4

Rafael Nadal (ESP x10) klk Thomaz Belluci (BRA) 6-4, 6-2, 6-4

Jo-Wilfried Tsonga (FRA x13) klk Gilles Muller (LUX) 7-6 (10/8), 6-7 (3/7), 6-4, 3-6, 6-2

Albert Ramos (ESP) klk Denis Istomin (UZB) 6-2, 6-2, 3-2 - retired

Aleksandr Dolgopolov (UKR) klk Kyle Edmund (GBR) 7-6 (7/4), 6-1, 6-2

Ivo Karlovic (CRO x23) klk Elias Ymer (SWE) 6-7 (2/7), 6-2, 6-4, 7-6 (7/2)

Andreas Seppi (ITA x25) klk Brydan Klein (GBR) 6-3, 6-2, 6-2

Borna Coric (CRO) klk Sergiy Stakhovsky (UKR) 4-6, 7-6 (7/5), 6-2, 1-6, 9-7

Robin Haase (NED) klk Alejandro Falla (COL) 6-2, 3-6, 6-4, 6-2

Andy Murray (GBR x3) klk Mikhail Kukushkin (KAZ) 6-4, 7-6 (7/3), 6-4

Tomas Berdych (CZE) klk Jérémy Chardy (FRA) 6-2, 6-7 (8/10), 7-6 (7/3), 7-6 (7/5)

Nicolas Mahut (FRA) klk Filip Krajinovic (SRB) 7-6 (7/4), 6-4, 3-6, 7-5

Lukás Rosol (CZE) klk Ernests Gulbis (LAT) 7-6 (7/2), 6-3, 7-6 (7/4)

Pablo Andújar (ESP) klk Guillermo García-López (ESP x29) 3-6, 6-4, 3-6, 7-5, 6-4

Gael Monfils (FRA x18) klk Pablo Carreño-Busta (ESP) 6-4, 6-4, 7-5

Adrian Mannarino (FRA) klk Michael Berrer (GER) 6-7 (4/7), 6-0, 6-4, 6-1

Blaz Kavcic (SLO) klk Yuichi Sugita (JPN) 7-6 (7/3), 6-3, 7-6 (7/5)

Gilles Simon (FRA x12) klk Nicolas Almagro (ESP) 6-4, 6-4, 7-5

Feliciano Lopez (ESP x15) klk Steve Darcis (BEL) 6-2, 7-6 (7/4), 6-4

Nikoloz Basilashvili (GEO) klk Facundo Bagnis (ARG) 6-4, 7-6 (7/3), 6-2

Benoît Paire (FRA) klk Mikhail Youzhny (RUS) 6-4, 6-4, 6-3

Roberto Bautista (ESP x20) klk Ruben Bemelmans (BEL) 6-1, 6-3, 7-6 (8/6)

Samuel Groth (AUS) klk Jack Sock (USA x31) 6-3, 3-6, 6-3, 6-3

James Duckworth (AUS) klk Malek Jaziri (TUN) 7-6 (7/2), 6-2, 3-6, 3-6, 7-5

Sam Querrey (USA) klk Igor Sijsling (NED) 7-5, 6-3, 6-4

Roger Federer (SUI x2) klk Damir Dzumhur (BIH) 6-1, 6-3, 6-3. - AFP

Berita Harian X