Jumaat, 29 Mei 2015 | 8:03am

Keputusan tenis Terbuka Perancis

Lelaki

Pusingan kedua:

Novak Djokovic (SRB x1) klk Gilles Muller (LUX) 6-1, 6-4, 6-4

Thanasi Kokkinakis (AUS) klk Bernard Tomic (AUS x27) 3-6, 3-6, 6-3, 6-4, 8-6

Kevin Anderson (RSA x15) klk Lu Yen-Hsun (TPE) 5-7, 6-4, 6-4, 6-4

Jack Sock (USA) klk Pablo Carreño-Busta (ESP) 6-7 (2/7), 7-6 (7/4), 6-1, 7-6 (7/4)

Borna Coric (CRO) klk Tommy Robredo (ESP x18) 7-5, 3-6, 6-2, 4-6, 6-4

Andrey Kuznetsov (RUS) klk Jurgen Melzer (AUT) 6-1, 5-7, 7-6 (7/0), 7-5

Rafael Nadal (ESP x6) klk Nicolas Almagro (ESP) 6-4, 6-3, 6-1

Andy Murray (GBR) klk João Sousa (POR) 6-2, 4-6, 6-4, 6-1

Nick Kyrgios (AUS x29) klk Kyle Edmund (GBR) - walkover

David Goffin (BEL x17) klk Santiago Giraldo (COL) 6-3, 4-6, 7-5, 6-2

Jérémy Chardy (FRA) klk John Isner (USA x16) 6-4, 4-6, 6-3, 6-3

Marin Cilic (CRO x9) klk Andrea Arnaboldi (ITA) 7-6 (7/3), 6-1, 6-1

Leonardo Mayer (ARG x23) klk Jerzy Janowicz (POL) 6-4, 6-4, 6-7 (1/7), 6-1

Simone Bolelli (ITA) klk Viktor Troicki (SRB x31) 6-2, 6-4, 6-3

David Ferrer (ESP x7) klk Daniel Gimeno (ESP) 6-3, 6-2, 6-1

Pablo Andújar (ESP) klk Philipp Kohlschreiber (GER x22) 6-1, 7-6 (7/5), 3-6, 3-6, 6-4


DAVID Ferrer membalas pukulan Daniel Gimeno Traver pada pusingan kedua Terbuka Perancis, awal pagi tadi. - Foto AFP

Ditangguh kerana lewat malam:

Richard Gasquet (FRA x20) - Carlos Berlocq (ARG) 3-6, 6-3, 6-1, 4-6

(set seri)

Wanita

Pusingan kedua:

Serena Williams (USA x1) klk Anna-Lena Friedsam (GER) 5-7, 6-3, 6-3

Victoria Azarenka (BLR x27) klk Lucie Hradecká (CZE) 6-2, 6-3

Tsvetana Pironkova (BUL) klk Denisa Allertová (CZE) 6-3, 7-6 (7/2)

Sloane Stephens (USA) klk Heather Watson (GBR) 6-2, 6-4

Andrea Petkovic (GER x10) klk Lourdes Domínguez Lino (ESP) 4-6, 6-4, 6-4

Sara Errani (ITA x17) klk Carina Witthoeft (GER) 6-3, 4-6, 6-2

Irina Falconi (USA) klk Sesil Karatantcheva (BUL) 3-6, 6-1, 6-2

Julia Goerges (GER) klk Caroline Wozniacki (DEN x5) 6-4, 7-6 (7/4)

Petra Kvitova (CZE x4) klk Silvia Soler Espinosa (ESP) 6-7 (4/7), 6-4, 6-2

Irina Begu (ROM x30) klk Ana Konjuh (CRO) 6-2, 6-0

Timea Bacsinszky (SUI x23) klk Tereza Smitková (CZE) 6-2, 6-0

Madison Keys (USA x16) klk Belinda Bencic (SUI) 6-0, 6-3

Andreea Mitu (ROM) klk Karolína Plísková (CZE x12) 2-6, 7-6 (7/5), 6-4

Francesca Schiavone (ITA) klk Svetlana Kuznetsova (RUS x18) 6-7 (11/13), 7-5, 10-8

Alison Van Uytvanck (BEL) klk Zarina Diyas (KAZ x32) 0-6, 6-1, 6-4

Kristina Mladenovic (FRA) klk Danka Kovinic (MNE) 6-3, 7-5. - AFP

Berita Harian X