Khamis, 6 Julai 2017 | 6:29am

Keputusan tenis Wimbledon

LONDON: Berikutan adalah keputusan hari ketiga kejuaraan tenis Wimbledon di Kelab All England yang berlangsung awal pagi tadi.

Perseorangan lelaki (pusingan kedua)

Andy Murray (GBR x1) mn Dustin Brown (GER) 6-3, 6-2, 6-2

Fabio Fognini (ITA) mn Jirí Veselý (CZE) 7-6 (7/3), 6-4, 6-2

Benoît Paire (FRA) mn Pierre-Hugues Herbert (FRA) 7-6 (7/4), 6-1, 6-4

Jerzy Janowicz (POL) mn Lucas Pouille (FRA x14) 7-6 (7/4), 7-6 (7/5), 3-6, 6-1

Jo-Wilfried Tsonga (FRA x12) mn Simone Bolelli (ITA) 6-1, 7-5, 6-2

Sam Querrey (USA x24) mn Nikoloz Basilashvili (GEO) 6-4, 4-6, 6-3, 6-3

Kevin Anderson (RSA) mn Andreas Seppi (ITA) 6-3, 7-6 (7/4), 6-3

Ruben Bemelmans (BEL) mn Daniil Medvedev (RUS) 6-4, 6-2, 3-6, 2-6, 6-3

Rafael Nadal (ESP x4) mn Donald Young (USA) 6-4, 6-2, 7-5

Karen Khachanov (RUS x30) mn Thiago Monteiro (BRA) 2-6, 7-6 (7/5), 7-6 (7/3), 7-5

Aljaz Bedene (GBR) mn Damir Dzumhur (BIH) 6-3, 3-6, 6-3, 6-3

Gilles Muller (LUX x16) mn Lukás Rosol (CZE) 7-5, 6-7 (7/9), 4-6, 6-3, 9-7

Kei Nishikori (JPN x9) mn Sergiy Stakhovsky (UKR) 6-4, 6-7 (7/9), 6-1, 7-6 (8/6)

Roberto Bautista Agut (ESP x18) mn Peter Gojowczyk (GER) 6-2, 6-1, 3-6, 6-3

Steve Johnson (USA x26) mn Radu Albot (MDA) 6-3, 6-3, 4-6, 6-3

Marin Cilic (CRO x7) mn Florian Mayer (GER) 7-6 (7/2), 6-4, 7-5

Lelaki (pusingan pertama):

Paolo Lorenzi (ITA x32) mn Horacio Zeballos (ARG) 7-6 (7/3), 4-6, 7-6 (10/8), 7-5

Perseorangan wanita (usingan kedua):

Dominika Cibulkova (SVK x8) mn Jennifer Brady (USA) 6-4, 6-4

Ana Konjuh (CRO x27) mn Irina Begu (ROM) 7-6 (7/3), 2-6, 6-3

Naomi Osaka (JPN) mn Barbora Strýcová (CZE x22) 6-1, 0-6, 6-4

Venus Williams (USA x10) mn Qiang Wang (CHN) 4-6, 6-4, 6-1

Jelena Ostapenko (LAT x13) mn Françoise Abanda (CAN) 4-6, 7-6 (7/4), 6-3

Camila Giorgi (ITA) mn Madison Keys (USA x17) 6-4, 6-7 (10/12), 6-1

Carina Witthoeft (GER) mn Aryna Sabalenka (BLR) 7-6 (7/5), 3-6, 6-3

Elina Svitolina (UKR x4) mn Francesca Schiavone (ITA) 6-3, 6-0

Johanna Konta (GBR x6) mn Donna Vekic (CRO) 7-6 (7/4), 4-6, 10-8

Maria Sakkari (GRE) mn Kristýna Plísková (CZE) 6-7 (6/8), 6-4, 6-4

Caroline Garcia (FRA x21) mn Ana Bogdan (ROM) 6-4, 6-3

Madison Brengle (USA) mn Petra Kvitova (CZE x11) 6-3, 1-6, 6-2

Victoria Azarenka (BLR) mn Elena Vesnina (RUS x15) 6-3, 6-3

Heather Watson (GBR) mn Anastasija Sevastova (LAT x18) 6-0, 6-4

Peng Shuai (CHN) mn Carla Suárez (ESP x25) 6-2, 6-2

Simona Halep (ROM x2) mn Beatriz Haddad Maia (BRA) 7-5, 6-3

Berita Harian X