Rabu, 5 Julai 2017 | 6:41am

Keputusan tenis Wimbledon

LONDON: Berikut keputusan perlawanan hari kedua kejuaraan tenis Wimbledon 2017 di Kelab All England. (x menunjukkan ranking di kejohanan ini)

Lelaki

Pusingan pertama

Radu Albot (MDA) mn Facundo Bagnis (ARG) 4-6, 6-4, 7-6 (11/9), 7-6 (7/3)

Milos Raonic (CAN x6) mn Jan-Lennard Struff (GER) 7-6 (7/5), 6-2, 7-6 (7/4)

Mikhail Youzhny (RUS) mn Nicolas Mahut (FRA) 6-2, 7-5, 6-4

Andrey Rublev (RUS) mn Stefano Travaglia (ITA) 6-7 (3/7), 6-3, 7-5, 1-6, 7-5

Albert Ramos (ESP x25) mn Jordan Thompson (AUS) 6-4, 6-4, 7-6 (7/4)

Jack Sock (USA x17) mn Christian Garín (CHI) 6-3, 4-6, 7-6 (7/4), 6-3

Sebastian Ofner (AUT) mn Thomaz Belluci (BRA) 6-2, 6-3, 6-2

Francis Tiafoe (USA) mn Robin Haase (NED) 6-3, 3-6, 7-6 (7/5), 7-5

Alexander Zverev (GER x10) mn Evgeny Donskoy (RUS) 6-4, 7-6 (7/3), 6-3

Grigor Dimitrov (BUL x13) mn Diego Schwartzman (ARG) 7-6 (7/4), 6-2, 6-2

Marcos Baghdatis (CYP) mn James Ward (GBR) 6-4, 6-4, 6-3

Dudi Sela (ISR) mn Marcel Granollers (ESP) 4-6, 6-3, 1-6, 6-2, 6-1

John Isner (USA x23) mn Taylor Fritz (USA) 6-4, 7-6 (7/3), 6-3

Mischa Zverev (GER x27) mn Bernard Tomic (AUS) 6-4, 6-3, 6-4

Mikhail Kukushkin (KAZ) mn Taro Daniel (JPN) 4-6, 6-4, 7-6 (7/4), 6-2

Dusan Lajovic (SRB) mn Stefanos Tsitsipas (GRE) 6-4, 6-4, 6-4

Roger Federer (SUI x3) mn Aleksandr Dolgopolov (UKR) 6-3, 3-0 - tarik diri

Dominic Thiem (AUT x8) mn Vasek Pospisil (CAN) 6-4, 6-4, 6-3

Gilles Simon (FRA) mn Nicolás Jarry (CHI) 7-6 (7/4), 6-3, 6-3

Jared Donaldson (USA) mn Janko Tipsarevic (SRB) 5-0 - tarik diri

David Ferrer (ESP) mn Richard Gasquet (FRA x22) 6-3, 6-4, 5-7, 6-2

Steve Darcis (BEL) mn Ricardas Berankis (LTU) 4-6, 6-3, 2-6, 6-4, 6-3

Ryan Harrison (USA) mn Borna Coric (CRO) 7-6 (7/4), 6-4, 7-6 (8/6)

Tomas Berdych (CZE x11) mn Jérémy Chardy (FRA) 6-3, 3-6, 7-6 (7/4), 6-4

Gael Monfils (FRA x15) mn Daniel Brands (GER) 6-3, 7-5, 6-4

Kyle Edmund (GBR) mn Alex Ward (GBR) 4-6, 6-3, 6-2, 6-1

Yuichi Sugita (JPN) mn Brydan Klein (GBR) 7-6 (7/5), 6-3, 6-0

Adrian Mannarino (FRA) mn Feliciano Lopez (ESP x19) 5-7, 6-1, 6-1, 4-3 - tarik diri

Juan Martín Del Potro (ARG x29) mn Thanasi Kokkinakis (AUS) 6-3, 3-6, 7-6 (7/2), 6-4

Ernests Gulbis (LAT) mn Víctor Estrella (DOM) 6-1, 6-1, 6-2

Adam Pavlásek (CZE) mn Ernesto Escobedo (USA) 6-7 (7/9), 6-1, 6-3, 6-1

Novak Djokovic (SRB x2) mn Martin Klizan (SVK) 6-3, 2-0 - tarik diri

Wanita

Pusingan pertama

Angelique Kerber (GER x1) mn Irina Falconi (USA) 6-4, 6-4

Kirsten Flipkens (BEL) mn Misaki Doi (JPN) 6-4, 6-3

Shelby Rogers (USA) mn Julia Boserup (USA) 6-3, 4-6, 6-3

Lucie Safarova (CZE x32) mn Océane Dodin (FRA) 6-2, 6-2

Sorana Cirstea (ROM) mn Kiki Bertens (NED x23) 7-6 (7/4), 7-5

Bethanie Mattek-Sands (USA) mn Magda Linette (POL) 1-6, 6-2,

6-3

Yanina Wickmayer (BEL) mn Kateryna Bondarenko (UKR) 6-2, 7-5

Garbiñe Muguruza (ESP x14) mn Ekaterina Alexandrova (RUS) 6-2, 6-4

Agnieszka Radwanska (POL x9) mn Jelena Jankovic (SRB) 7-6 (7/3), 6-0

Christina McHale (USA) mn Katie Boulter (GBR) 3-6, 7-5, 6-3

Kristína Kucová (SVK) mn Bianca Andreescu (CAN) 6-4, 6-3

Timea Bacsinszky (SUI x19) mn Mónica Puig (PUR) 6-1, 3-6, 6-0

Varvara Lepchenko (USA) mn Lauren Davis (USA x28) 6-4, 7-5

Polona Hercog (SLO) mn Annika Beck (GER) 6-2, 6-1

Ekaterina Makarova (RUS) mn Alison Van Uytvanck (BEL) 6-3, 6-1

Svetlana Kuznetsova (RUS x7) mn Ons Jabeur (TUN) 6-3, 6-2

Karolína Plísková (CZE x3) mn Evgeniya Rodina (RUS) 6-1, 6-4

Magdalena Rybarikova (SVK) mn Monica Niculescu (ROM) 6-4, 6-1

Lesya Tsurenko (UKR) mn Julia Görges (GER) 6-7 (5/7), 7-6 (10/8), 6-4

Viktorija Golubic (SUI) mn Zhang Shuai (CHN x30) 6-3, 6-7 (2/7), 6-1

Petra Martic (CRO) mn Daria Gavrilova (AUS x20) 6-4, 2-6, 10-8

Denisa Allertová (CZE) mn Risa Ozaki (JPN) 7-6 (7/5), 2-6, 6-3

Zarina Diyas (KAZ) mn Xinyun Han (CHN) 6-3, 6-4

Arina Rodionova (AUS) mn Anastasia Pavlyuchenkova (RUS x16) 3-6, 7-6 (8/6), 9-7

Kristina Mladenovic (FRA x12) mn Pauline Parmentier (FRA) 6-1, 6-3

Alison Riske (USA) mn Sloane Stephens (USA) 6-2, 7-5

Tatjana Malek (GER) mn Anastasia Potapova (RUS) 6-3, 2-2 - tarik diri

Coco Vandeweghe (USA x24) mn Mona Barthel (GER) 7-5, 6-2

Darya Kasatkina (RUS x29) mn Zheng Saisai (CHN) 6-2, 6-4

Anett Kontaveit (EST) mn Lara Arruabarrena (ESP) 6-2, 6-4

Tsvetana Pironkova (BUL) mn Sara Errani (ITA) 6-1, 6-4

Caroline Wozniacki (DEN x5) mn Tímea Babos (HUN) 6-4, 4-6, 6-1

AFP

Berita Harian X