Isnin, 16 Januari 2017 | 6:15pm

Keputusan pusingan pertama Terbuka Australia

MELBOURNE: Berikut keputusan pusingan pertama tenis Terbuka Australia yang berlangsung hari ini.

Perseorangan lelaki:

Jeremy Chardy (FRA) mn Nicolas Almagro (ESP) 4-0 ret

Ryan Harrison (USA) mn Nicolas Mahut (FRA) 6-3, 6-4, 6-2

Tomas Berdych (CZE x10) mn Luca Vanni (ITA) 6-1 ret

Viktor Troicki (SRB x29) mn Damir Dzumhur (BIH) 6-4, 6-4, 2-6, 2-6, 6-3

Alex De Minaur (AUS) mn Gerald Melzer (AUT) 5-7, 6-3, 2-6, 7-6 (7/2), 6-1

Sam Querrey (USA x31) mn Quentin Halys (FRA) 6-7 (10/12), 7-6 (7/4), 6-3, 6-4

Mischa Zverev (GER) mn Guillermo Garcia-Lopez (ESP) 6-3, 7-6 (7/5), 6-4

Kei Nishikori (JPN x5) mn Andrey Kuznetsov (RUS) 5-7, 6-1, 6-4, 6-7 (6/8), 6-2

Bernard Tomic (AUS x27) mn Thomaz Bellucci (BRA) 6-2, 6-1, 6-4

Victor Estrella (DOM) mn Aljaz Bedene (GBR) 7-6 (9/7), 7-5, 0-6, 6-3

Andy Murray (GBR x1) mn Illya Marchenko (UKR) 7-5, 7-6 (7/5), 6-2

Andrey Rublev (RUS) mn Lu Yen-Hsun (TPE) 4-6, 6-3, 7-6 (7/0), 6-3

John Isner (USA x19) mn Konstantin Kravchuk (RUS) 6-3, 6-4, 6-7 (5/7), 6-1

Malek Jaziri (TUN) mn Go Soeda (JPN) 6-3, 6-4, 6-3

Diego Schwartzman (ARG) mn Pablo Cuevas (URU x22) 6-3, 6-3, 6-0

Dusan Lajovic (SRB) mn Stephane Robert (FRA) 6-3, 6-3, 6-3

Marin Cilic (CRO x7) mn Jerzy Janowicz (POL) 4-6, 4-6, 6-2, 6-2, 6-3

Perseorangan wanita:

Irina Begu (ROM x27) mn Yaroslava Shvedova (KAZ) 5-7, 6-3, 6-4

Samantha Crawford (USA) mn Lauren Davis (USA) 4-6, 6-3, 6-0

Garbine Muguruza (ESP x7) mn Marina Erakovic (NZL) 7-5, 6-4

Shelby Rogers (USA) mn Simona Halep (ROM x4) 6-3, 6-1

Mona Barthel (GER) mn Destanee Aiava (AUS) 6-3, 7-6 (7/4)

Monica Puig (PUR x29) mn Patricia Tig (ROM) 6-0, 6-1

Varvara Lepchenko (USA) mn Kiki Bertens (NED x19) 7-5, 7-6 (7/5)

Duan Yingying (CHN) mn Rebecca Sramkova (SVK) 6-3, 6-4

Julia Goerges (GER) mn Katerina Siniakova (CZE) 3-6, 6-3, 6-4

Jelena Jankovic (SRB) mn Laura Siegemund (GER x26) 6-1, 1-6, 6-4

Alison Riske (USA) mn Madison Brengle (USA) 7-5, 6-3

Kristyna Pliskova (CZE) mn Viktorija Golubic (SUI) 6-3, 2-6, 6-4

Sorana Cirstea (ROM) mn Irina Khromacheva (RUS) 6-2, 6-1

Anastasija Sevastova (LAT x32) mn Nao Hibino (JPN) 6-4 ret

Kristina Kucova (SVK) mn Christina McHale (USA) 6-4, 6-0

Venus Williams (USA x13) mn Kateryna Kozlova (UKR) 7-6 (7/5), 7-5

Natalia Vikhlyantseva (RUS) mn Vania King (USA) 6-3, 6-2

Jaimee Fourlis (AUS) mn Anna Tatishvili (USA) 6-4, 6-3

Zhang Shuai (CHN x20) mn Aliaksandra Sasnovich (BLR) 6-0, 6-3

Pauline Parmentier (FRA) mn Misaki Doi (JPN) 7-5, 7-5

Coco Vandeweghe (USA) mn Roberta Vinci (ITA x15) 6-1, 7-6 (7/3)

Ashleigh Barty (AUS) mn Annika Beck (GER) 6-4, 7-5

Stefanie Voegele (SUI) mn Kurumi Nara (JPN) 2-6, 6-2, 6-3

Elina Svitolina (UKR x11) mn Galina Voskoboeva (KAZ) 6-0, 6-2

Julia Boserup (USA) mn Francesca Schiavone (ITA) 6-2, 6-4

Anastasia Pavlyuchenkova (RUS x24) mn Evgeniya Rodina (RUS) 6-1, 7-6 (7/2)

Svetlana Kuznetsova (RUS x8) mn Mariana Duque (COL) 6-0, 6-1

- AFP

Berita Harian X