Rabu, 31 Ogos 2016 | 12:14pm

Keputusan pusingan pertama tenis Terbuka AS

NEW YORK: Berikut keputusan pusingan pertama tenis Terbuka Amerika Syarikat (AS) Flushing Meadows, di sini, hari ini.

Pusingan pertama:


DAVID Ferrer dari Sepanyol membalas pukulan Alexandr Dogopov dari Ukraine pada aksi pusingan pertama tenis Terbuka Amerika Syarikat, pagi ini. - Foto AFP

Perseorangan lelaki;

Dominic Thiem (AUT x8) mn John Millman (AUS) 6-3, 2-6, 5-7, 6-4, 6-3

Ricardas Berankis (LTU) mn Malek Jaziri (TUN) 3-6, 7-6 (7/3), 6-4, 6-2

Pablo Carreño-Busta (ESP) mn Ilya Ivashka (BLR) 6-0, 7-5, 6-2

Janko Tipsarevic (SRB) mnSam Querrey (USA x29) 7-6 (7/4), 6-7 (0/7), 6-3, 6-3

Steve Johnson (USA x19) mn Evgeny Donskoy (RUS) 4-6, 1-6, 7-6 (7/2), 6-3, 6-3

Juan Martín Del Potro (ARG) mn Diego Schwartzman (ARG) 6-4, 6-4, 7-6 (7/3)

Fabio Fognini (ITA) mn Teimuraz Gabashvili (RUS) 6-7 (9/11), 3-6, 7-6 (7/5), 7-5, 6-4

David Ferrer (ESP x11) mn Aleksandr Dolgopolov (UKR) 6-5 - tarik diri

Nick Kyrgios (AUS x14) mn Aljaz Bedene (GBR) 6-4, 6-4, 6-4

Horacio Zeballos (ARG) mn Florian Mayer (GER) 6-3, 6-4, 7-6 (9/7)

Illya Marchenko (UKR) mn Ivan Dodig (CRO) 6-3, 6-4, 6-7 (4/7), 7-5

Damir Dzumhur (BIH) mn Bernard Tomic (AUS x17) 6-4, 6-3, 4-6, 7-6 (7/0)

Alexander Zverev (GER x27) mn Daniel Brands (GER) 3-6, 6-1, 6-4, 7-6 (7/4)

Daniel Evans (GBR) mn Rajeev Ram (USA) 6-2, 4-6, 7-5, 6-1

Alessandro Giannessi (ITA) mn Denis Kudla (USA) 0-6, 6-4, 6-1, 1-6, 6-0

Stan Wawrinka (SUI x3) mn Fernando Verdasco (ESP) 7-6 (7/4), 6-4, 6-4

Kei Nishikori (JPN x6) mn Benjamin Becker (GER) 6-1, 6-1, 3-6, 6-3

Karen Khachanov (RUS) mn Thomas Fabbiano (ITA) 6-3, 6-3, 4-6, 6-3

Paul-Henri Mathieu (FRA) mn Christian Harrison (USA) 6-0, 6-2, 6-1

Nicolas Mahut (FRA) mn Philipp Kohlschreiber (GER x25) 6-3, 7-5, 1-0 - tarik diri

Ivo Karlovic (CRO x21) mn Lu Yen-Hsun (TPE) 4-6, 7-6 (7/4), 6-7 (4/7), 7-6 (7/5), 7-5

Donald Young (USA) mn Jan-Lennard Struff (GER) 6-3, 7-5, 4-6, 7-5

Viktor Troicki (SRB) mn Radu Albot (MDA) 5-7, 3-6, 6-4, 6-4, 7-6 (7/5)

Jared Donaldson (USA) mn David Goffin (BEL x12) 4-6, 7-5, 6-4, 6-0

Feliciano Lopez (ESP x16) mn Borna Coric (CRO) 3-4 - tarik diri

João Sousa (POR) mn Víctor Estrella (DOM) 6-0, 6-1, 6-1

Jérémy Chardy (FRA) mn Michael Mmoh (USA) 6-4, 6-4, 6-1

Grigor Dimitrov (BUL x22) mn Inigo Cervantes (ESP) 6-2, 6-4, 7-6 (9/7)

Gilles Simon (FRA x30) mn Radek Stepanek (CZE) 6-3, 6-1, 6-4

Paolo Lorenzi (ITA) mn Carlos Berlocq (ARG) 6-4, 6-2, 6-1

Marcel Granollers (ESP) mn Juan Monaco (ARG) 7-6 (7/5), 7-6 (7/2), 6-4

Andy Murray (GBR x2) mn Lukas Rosol (CZE) 6-3, 6-2, 6-2

Perseorangan wanita:

Serena Williams (USA x1) mn Ekaterina Makarova (RUS) 6-3, 6-3

Vania King (USA) mn Antonia Lottner (GER) 7-6 (7/2), 6-3

Johanna Larsson (SWE) mn Karin Knapp (ITA) 6-4, 6-2

Denisa Allertová (CZE) mn Ana Ivanovic (SRB x29) 7-6 (7/4), 6-1

Wang Qiang (CHN) mn Darya Kasatkina (RUS x23) 6-4, 2-6, 6-2

Yaroslava Shvedova (KAZ) mn Lara Arruabarrena (ESP) 6-2, 6-3

Zhang Shuai (CHN) mn Ellen Perez (AUS) 6-1, 6-1

Samantha Stosur (AUS x16) mn Camila Giorgi (ITA) 7-5, 6-7 (4/7), 6-1

Carla Suárez (ESP x11) mn Teliana Pereira (BRA) 6-0, 6-0

Jelena Jankovic (SRB) mn Mariana Duque (COL) 6-4, 6-1

Annika Beck (GER) mn Nadia Podoroska (ARG) 7-6 (8/6), 6-3

Elena Vesnina (RUS x19) mn Anett Kontaveit (EST) 7-6 (7/4), 4-6, 6-3

Tímea Babos (HUN x31) mn Barbara Haas (AUT) 5-7, 6-3, 7-5

Richel Hogenkamp (NED) mn Heather Watson (GBR) 6-2, 7-5

Lucie Safarova (CZE) mn Daria Gavrilova (AUS) 6-4, 6-4

Simona Halep (ROM x5) mn Kirsten Flipkens (BEL) 6-0, 6-2

Agnieszka Radwanska (POL x4) mn Jessica Pegula (USA) 6-1, 6-1

Naomi Broady (GBR) mn Laura Robson (GBR) 6-7 (4/7), 6-3, 6-4

Katerina Siniaková (CZE) mn Eugénie Bouchard (CAN) 6-3, 3-6, 6-2

Caroline Garcia (FRA x25) mn Pauline Parmentier (FRA) 4-6, 6-3, 6-4

Ana Konjuh (CRO) mn Kiki Bertens (NED x20) 6-3, 2-6, 6-4

Kurumi Nara (JPN) mn Stefanie Vögele (SUI) 6-0, 7-5

Varvara Lepchenko (USA) mn Peng Shuai (CHN) 4-6, 7-6 (11/9), 6-3

Timea Bacsinszky (SUI x15) mn Vitalia Diatchenko (RUS) 6-1, 6-1

Karolína Plísková (CZE x10) mn Sofia Kenin (USA) 6-4, 6-3

Montserrat González (PAR) mn Danka Kovinic (MNE) 7-5, 6-2

Kristina Mladenovic (FRA) mn Nao Hibino (JPN) 6-4, 7-5

Anastasia Pavlyuchenkova (RUS x17) mn Louisa Chirico (USA) 6-1, 6-4

Laura Siegemund (GER x26) mn Patricia Tig (ROM) 3-6, 6-3, 6-2

Nicole Gibbs (USA) mn Aleksandra Krunic (SRB) 6-1, 6-0

Julia Göerges (GER) mn Yanina Wickmayer (BEL) 6-3, 6-2

Venus Williams (USA x6) mn Kateryna Kozlova (UKR) 6-2, 5-7, 6-4

- AFP

Berita Harian X