Ahad, 6 Januari 2019 | 7:53pm

Penggiliran Yang di-Pertuan Agong

1. Negeri Sembilan: 31 Ogos 1957 - 1 April 1960

Almarhum Tuanku Abdul Rahman Ibni Almarhum Tuanku Muhammad

2. Selangor: 14 April 1960 - 1 September 1960

Almarhum Sultan Hisamuddin Alam Shah Ibni Almarhum Sultan Alaiddin Sulaiman Shah

3. Perlis: 21 September 1960 - 20 September 1965

Almarhum Tuanku Syed Putra Al-Haj Ibni Almarhum Syed Hassan Jamalullail

4. Terengganu: 21 September 1965 - 20 September 1970

Almarhum Tuanku Ismail Nasiruddin Shah Ibni Almarhum Sultan Zainal Abidin

5. Kedah: 21 September 1970 - 20 September 1975

Almarhum Tuanku Al- Haj Abdul Halim Mu’ adzam Shah Ibni Almarhum Sultan Badlishah

6. Kelantan: 21 September 1975 - 29 Mac 1979

Almarhum Tuanku Yahya Petra Ibni Almarhum Sultan Ibrahim

7. Pahang: 26 April 1979 - 25 April 1984

Sultan Ahmad Shah Ibni Almarhum Sultan Abu Bakar Ri’ayatuddin Al-Mu’adzam Shah

8. Johor: 26 April 1984 - 25 April 1989

Almarhum Sultan Iskandar Ibni Almarhum Sultan Ismail

9. Perak: 26 April 1989 - 25 April 1994

Almarhum Sultan Azlan Muhibbudin Shah Ibni Almarhum Sultan Yussuf Izzuddin Ghafarullahu-lah

10. Negeri Sembilan: 26 April 1994 - 25 April 1999

Almarhum Tuanku Ja’afar Ibni Almarhum Tuanku Abdul Rahman

11. Selangor: 26 April 1999 - 21 November 2001

Almarhum Sultan Salahuddin Abdul Aziz Al-Haj Ibni Almarhum Sultan Hisamuddin Alam Shah Al-Haj

12. Perlis: 13 Disember 2001 - 12 Disember 2006

Tuanku Syed Sirajuddin Ibni Almarhum Tuanku Syed Putra Jamalullail

13. Terengganu: 13 Disember 2006 - 12 Disember 2011

Sultan Mizan Zainal Abidin Ibni Almarhum Sultan Mahmud Shah

14. Kedah: 13 Disember 2011 - 12 Disember 2016

Almarhum Tuanku Al- Haj Abdul Halim Mu’adzam Shah Ibni Almarhum Sultan Badlishah

15. Kelantan: 13 Disember 2016 - 6 Januari 2019

Sultan Muhammad V - meletak jawatan


Grafik BERNAMA

9318 dibaca
Berita Harian X